Home

spa isletmeleri

SPA İŞLETMELERİNİN YABANCI PERSONEL PROBLEMLERİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Turizm istatistiklerine göre Antalya gerek Türkiye’nin gerekse Orta doğunun en yoğun turizm merkezidir. Geçen sene istatistiklerine göre 12 milyon yabancı turistin Antalya’yı ziyaret ettiği görülmektedir.

Şehrimizde 1000 in üzerinde 4 ve 5 yıldızlı turizm işletme belgeli konaklama tesisi bulunmaktadır. Turizm sektörünün  geldiği son noktada, Spa ve termal turizm bu tesislerin satış ve pazarlamasında önemli bir yer tutmakta ve turistlerin tesis seçimlerinde belirleyici unsur teşkil etmektedir.

Continue reading

balili masöz

Balili Masöz Temini ve Bali ile ilgili Bilgiler

Balili masöz temini konusunda edinmiş olduğumuz tecrübeleri siz işverenlerle paylaşarak çalışanlarınıza karşı bir bakış açısı oluşturmak konusunda yardımcı olmak istiyoruz.

Bali, Endonezya’ya bağlı küçük bir adadır. Endonezyanın batısında yer almaktadır. Batısında Java, doğuda ise Lombok adasının arasında kalır. Başkenti Denpasar’dır. Yaklaşık 4 milyon nüfusu olan balinin yüzde 94 lük kısmı Hinduist, geri kalanı müslümandır. Bali adası ayrıca Endonezyanın en turistik adasıdır. Senede iki kez çok büyük festivaller düzenlenmektedir. Balide her mevsimde küçüklü büyüklü bayram ve eğlencelere rastlamak mümkündür.

Continue reading

kıdem tazminatı

Yabancı Kıdem ve ihbar tazminatı konusunda merak edilenler.

Ülkemizde gün geçtikçe çalışan yabancı sayısı artmaktadır. Artan yabancı sayısı ile birlikte alınan çalışma izinleri de artmakta ve yabancıların çalışmaları ile ilgili onlarca hukuki durum oluşmaktadır. Yabancılarda İş sözleşmelerinin feshi veya işten çıkarmalar sonrasında yabancıların en çok yaşadıkları problemlerin başında kıdem ve ihbar tazminatları yer almaktadır. Bu konu bir çok işletme ve yabancı için netlik kazanmamış soruların başında gelmektedir.

Continue reading

turkuaz kart

Turkuaz Kart ve yeni dönem çalışma izinleri

Ülkemiz çalışma ve oturma izinleri konusunda dünya standartlarında bir yapıya imza attı. Birçok ülkede çeşitli ölçekler gözönüne alınarak kullanılmakta  derecelendirme sistem ülkemizde de  Turkuaz Kart adı  ile kullanılmaya başlandı.

Yabancıların eğitim geçmişleri, kariyerleri, bildikleri diller, görev aldıkları projeler, meslekleri, bilimsel, sanatsal veya spor alanlarındaki başarıları, istihdama ve milli ekonomiye sağlayabilecekleri faydalar, sahip oldukları sermaye gibi çeşitli ölçütler ışığında derecelendirme yapabilecek yeni bir sistem oluşturuldu. Gerek akademik, gerek teknolojik anlamda başarılı yabancıların ülkemizde daha rahat çalışabilmeleri, ülke ekonomisine faydalı olabilmeleri açısından Turkuaz Kart çok faydalı ve hatta geç kalınmış bir sistemdir.

Continue reading